08.06.2026

Под надслов „С книжка във ръка към нови чудеса“

Детският отдел проведе поредното интерактивно занимание по програма „Бърборанчета в библиотеката“ в рамките на XXI Национален маратон на четенето. Партньори в инициативата бяха деца IV група от ДГ „Синчец“ с преподаватели г-жа Георгиева и г-жа Летова.

Малките приятели на книгата се потопиха в приключенията на главните герои от приказката в рими „Горската библиотека“. Изявиха своето остроумие при отгатването на зададените забавни гатанки. В играта „Математическа чуднотека“ те проявиха знания и съобразителност. Бъдещите първокласници показаха не само своите умения за мислене и смятане, но и желание да се забавляват, активно участвайки в игрите от интерактивния под onEvo.

Специална изненада за библиотекарите бяха стихотворенията, подготвени и представени от децата: „Още веднъж за книжката и мишката“ на Дядо Пънч и „Великден“ на Атанас Цанков.