посветен на Международния ден на приказката и разказвачите и на 240 г. от рождението на Вилхелм Грим.
По програма „Насърчаване на четенето чрез писане и театър“ партньори в инициативата бяха НУ „Патриарх Евтимий“ и ОУ „Васил Левски“.
Специални гости на тържеството бяха г-жа Оксана Цветанова – директор на Регионална библиотека „Христо Смирненски“; г-жа Лилия Дамянова – заместник директор на НУ „Патриарх Евтимий“ ; г-жа Таня Тонева – директор на Основно училище „Васил Левски“ и г-жа Бранимира Иванова – заместник директор.
Талантливите малки актьори от 2 клас на НУ „Патриарх Евтимий“ с преподавател г- жа Тишкова представиха драматизацията „Хензел и Гретел“.
Даровитите второкласници от ОУ „Васил Левски“ с преподавател г-жа Дикова по весел и забавен начин театрализираха приказката „Снежанка и седемте джуджета“.
Участниците в тържеството зарадваха публиката като създадоха истински спектакъл и предизвикаха много усмивки. За веселото настроение в залата допринесоха изпълненията на песните „Вълкът и седемте козлета“ и „Червената шапчица“.
























You must be logged in to post a comment.